Et YemekleriTavuk Eti YemekleriYemek Tarifleri

TAVUKLU KEŞKEK NASIL YAPILIR ? TAVUKLU KEŞKEK TARİFİ

TAVUKLU KEŞKEK TARİFİ, TAVUKLU KEŞKEK NASIL YAPILIR?

Herkese merhabalar, bugün sırada Tavuklu Keşkek tarifimiz var. Keşkek olarak bir çok yöremizde yapılan tarifimizin tavuklusu genel olarak Kocaeli yöresine ait bir yemeğimizdir. Bu konuda yanılıyor isek lütfen düzeltin. Çünkü başka bölgelerde de yapılıyor olabilir. Ancak araştırmalarım genel olarak Kocaeli yöresini gösteriyor. Misafir ağırlamalarında , düğünlerde ve ziyafetlerde yoğun olarak yapılan bu tarifimizin nasıl yapıldığını görelim şimdi. Tabiki önce malzemeler, Bu arada sunum ve görsellik olarak size farklı fotoğraflar vereceğim. Siz bunlardan da yararlanabilirsiniz veya kendi özgün sunumunuzu oluşturabilirsiniz.

TAVUKLU KEŞKEK NASIL YAPILIR, Tavuklu keşkek tarifi
TAVUKLU KEŞKEK TARİFİ

TAVUKLU KEŞKEK İÇİN GEREKLİ MALZEMELER :

  • Su Bardağı Geceden Bir Taşım Kaynatılıp Suyuyla Bekletilmiş Buğday
  • 3 Adet Tavuk Baget
  • Yeteri Kadar Tuz

Servis Malzemeleri

  • 2 Çorba Kaşığı Tereyağı
  • Tatlı Kaşığı Pul Biber

TAVUKLU KEŞKEK NASIL YAPILIR ?

  • Buğdayı tavuklarla beraber açılana kadar haşlayın. Kemik ve derilerini alıp etlerini tekrar içine atın ve tuzunu ayarlayıp suyunu çekene kadar patates ezeceği ile döve döve pişirin.
  • Servis tabağına yayın ve tereyağını kızdırıp pul biberi ekleyip karıştırın. Ocaktan alıp keşkeğin üzerine yayın.
  • İsterseniz tarifte geçtiği gibi isterseniz elinizde bulunan malzemelerle süslemesini yapabilirsiniz.
TAVUKLU KEŞKEK NASIL YAPILIR, Tavuklu Keşkek tarifi
Tavuklu Keşkek Nasıl Yapılır? Tavuklu Keşkek tarifi

Daha önce de tarifini verdiğimiz meze çeşitlerinden anlaşılacağı üzere , Meze ve yemek dünyasında yaratıcılığın sınırı yok. Ben burada bu çeşitliliğin tamamına yer veremeyeceğim için , elimden geldiğince en çok bilinen ve sizlerin en çok karşılaşabileceği tarifleri ve sunumları vermeye çalışıyorum . Mekanlarda ve evimizde yapmaya çalışacağımız bu tariflerde farklılıklar olabilir. Bu çeşitlilik her zaman kaliteyi getirir. Zaten tarifte sunduğum görsellere baktığınızda çok farklı birbirinden güzel sunumlar olduğunu göreceksiniz.  Sizler de bu yemekleri yapmaya karar verirseniz, Mevcut tarif ve fotoğraflardan  yararlanabileceğiniz  gibi , kendi özgün zevkinizi ve damak tadınızı yansıtan tarifler de oluşturabilirsiniz. Yarattığınız bu görselleri ve tarifleri bizimle paylaşırsanız. Bizlerde buradan sizin adınıza seve seve yayınlar ve farklı kitlelere ulaşmasına vesile olabiliriz. Katkılarınız  için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla. Yücel Usta…

Afiyet Olsun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir